Drukarki fiskalne w marketach

Drukarki fiskalne
Drukarki fiskalne

W ostatnich latach, niemalże jak przysłowiowe grzyby po deszczu rosną nowe markety. Zarówno te mniejsze jak i te bardzo duże. Społeczność coraz bardziej ceni sobie możliwość zrobienia zakupów w sklepie samoobsługowym, gdzie można samodzielnie dobierać marki produktów i mieć odpowiednią ilość czasu do zastanowienia. Aby jednak zapewnić klientom pełen luksus robienia zakupów w markecie, jego właściciele muszą zadbać o odpowiednio szybką i profesjonalną obsługę kasową. Ważna jest nie tylko ilość stanowisk kasowych, ale również jakość tych urządzeń.

Kasy czy drukarki fiskalne do marketów

Każdy przedsiębiorca, który zamierza uruchomić market, powinien sobie zdać sprawę z tego, że jego przyszłe obroty będą przekraczały progi czterdziestu tysięcy w pierwszym roku działalności i dwudziestu tysięcy w latach następnych. Taka wysokość dochodów zobowiązuje przedsiębiorcę do zakupu, zarejestrowania i używania urządzeń fiskalnych.

W przypadku marketów wielobranżowych, najlepszym rozwiązaniem są klasyczne kasy fiskalne lub ich mniejsze wersje: Drukarki Fiskalne. Pierwsze z nich są urządzeniami pracującymi samodzielnie, posiadające w sobie pamięć pozwalającą na wgranie odpowiedniego oprogramowania a także wprowadzenia bazy towarów dostępnych w markecie. Dodatkowo kasa wyposażona jest w monitor, klawiaturę i skaner kodów kreskowych.

Drukarki fiskalne są urządzeniami, które nie pracują samodzielnie. Do pełnego wykorzystania ich w pracy konieczne jest połączenie drukarki z zestawem komputerowym. Na dysku komputera należy zainstalować oprogramowanie kasowe, oprogramowanie naliczające wielkość podatku VAT a także zainstalować bazę danych sklepu, w tym w szczególności wszystkie towary znajdujące się na jego stanie magazynowym.

Wykorzystanie urządzeń fiskalnych w sklepie

Zarówno kasy jak i drukarki fiskalne znacznie ułatwiają pracę kasjera. Są nie tylko spełnieniem obowiązku ustawodawcy, lecz jednocześnie dużą wygodą dla obsługi sklepu. Posiadają w sobie bardzo dużo funkcji, w tym możliwość bieżącego kontrolowania wielkości obrotów i wielkości należnego podatku VAT w każdej jego stawce. Nadto urządzenia fiskalne pozwalają na bieżące kontrolowanie stanów magazynowych, a tym samym bieżące uzupełnianie niedoborów.